Bina Otomasyon Sistemleri
TMS MÜHENDİSLİK

FAALİYET ALANLARI

Trend sistemleri, okullardan, hastanelerden ve eğlence tesislerinden ofis bloklarına, mağazalara ve fabrikalara kadar hemen hemen her türlü konut dışı binada bulunur. En küçük ölçekli mağazalardan, en büyük ölçekli bina kompleksleri ve çok alanlı uygulamalar için uygundur.Farklı sektörlerdeki BMS uygulamalarımız için, lütfen referans sayfamızı ziyaret ediniz.

KÜLTÜR ve SANAT

Bu tesisler genellikle ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri için oldukça zorlu şartlara sahiptir, bir Trend bina yönetim sistemi bu sistemlerin etkin ve verimli çalışmasını sağlar.

TİCARİ

Modern ticari ortamda Trend bina yönetim sistemleri, geliştirici, kiracı ve mülk sahibi isteklerini yerine getirmede kilit bir rol oynar.

VERİ MERKEZLERİ

Dünyanın en büyük enerji tüketicileri, veri merkezleri, kullandıkları güç miktarını azaltmak için büyük bir baskı altındadır. Bu nedenle, bu tesislerin sahiplerinin ve yöneticilerinin gündeminde enerji yönetiminin yüksek olması şaşırtıcı değildir. Bina Otomasyon Sistemi ilgili enerji yönetimi konusunda, veri merkezlerinin olmazsa olmazıdır.

EĞİTİM

Eğitim kurumlarının harcamaları giderek büyümektedir. Trend Control Sistemi bu maliyetlere çözüm bularak optimizasyon sağlamaktadır.

SAĞLIK HİZMETİ

Trend bina yönetim sistemleri, Ulusal Sağlık Servisi’nin en büyük ve en iyi bilinen hastanelerinin birçoğunun yanı sıra, sağlık merkezleri, klinikler ve aile hekimliği ameliyatları dahil olmak üzere çok sayıda küçük tesise de uygulanmıştır.

OTEL

Trend bina yönetim sistemleri, Hilton, Marriott, Intercontinental, Holiday Inn ve SAS Radisson gibi önde gelen gruplar ve Londra Ritz ve Savoy gibi uluslararası ünlü isimler de dahil olmak üzere tüm dünyadaki otellerde bulunur.

SANAYİ

Bir imalathanenin taleplerini yerine getirmek için saha hizmetlerini çalışır durumda tutmakla birlikte, işletme maliyetlerinin minimumda tutulmasını sağlamak imalat sanayinin rekabetçi alanında kritik öneme sahiptir. Trend bina yönetim sistemleri, enerji kontrolünü ve yönetimini tesis ekibinin ellerine bırakır.

ASKERİ

Askeri üsler, genel olarak, catering'den ağır mühendisliğe kadar çok çeşitli işlevlere sahip, alan üzerine tamamen yayılmış sayısız binaların bulunduğu komplekslerdir. Trend bina yönetim sistemlerinin çok yönlülüğü ve esnekliği, farklı kontrol sistemi gereksinimlerinin ideal çözümünü sağlar.

İLAÇ

Yüksek teknolojili üretim tesisleri, üretim kalitesinin bozulmamasını sağlamak için sık sık çevresel koşullara büyük taleplerde bulunur; Trend bina yönetim sistemleri, talep edilen standartları sağlamak için tesisleri ve hizmetleri koordine eder.

PERAKENDE

Perakendeciler, aydınlatma, ısıtma ve soğutma için büyük enerji tüketicileridir, enerjinin artan maliyetlerini ortaya çıkarmak, ele alınması gereken önemli bir husustur; Trend bina yönetim sistemi, keyifli bir alışveriş ortamını korurken, enerji tüketimini yönetmede kilit bir araçtır.

STADYUMLAR

Stadyum spor alanlarının en büyükleridir. Genellikle iç mekan eğitim tesisleri, konferans ve ziyafet olanaklarının yanı sıra yönetici görüntüleme olanaklarını da içerirler; hepsi için kullanım şekillerinde yüksek derecede esneklik ile çevre koşullarının sıkı kontrolünü gerektirir. Trend Control Sistemleri tüm gereklilikleri fazlasıyla yerine getirebilme özelliğine sahiptir.

TELEKOM

Şalt sahaları ve veri merkezleri gibi ülke çapında kritik altyapı binaları ağlarından alarmların yönetimi ve iş entegrasyonu, Trend bina yönetim sistemlerinin çeşitli uygulamalarından biridir; arızaları tespit etmek ve düzeltici tepkileri uygulamak için harcanan zamanı en aza çeker ve böylece operasyonel aksaklığı en aza indirir.

ULAŞIM

Modern yolcu terminalleri, gezginlere yılın her günü 24 saat boyunca çok çeşitli imkanlar sağlayan karmaşık alanlardır. Trend bina yönetim sistemi ile bu tesislere hizmet veren servislerin yönetimi ve izlenmesi, asgari işletme maliyeti ve azami kullanılabilirlik sağlar.